Zalety budowania z drewnianych klocków

Zalety budowania z drewnianych klocków

Klocki drewniane (www.bee.pl) to ponadczasowa sposób na kreatywną zabawę. Znane są od pokoleń i mogą stanowić świetną alternatywę dla plastikowych zabawek. Dzięki klockom dziecko pobudza kreatywne myślenie i może tworzyć niezwykłe budowle.

Klocki dla małych i dużych

Już małe dzieci mogą układać nieskomplikowane konstrukcje z drewnianych klocków. Na rynku występuje obecnie wiele różnych wariantów drewnianych klocków mogą być to jednokolorowe lakierowane klocki, wielokolorowe klocki malowane farbami bezpiecznymi dla dzieci, a także klocki w przeróżnych kształtach np. zwierząt. Mimo, że na przestrzeni lat klocki zmieniły swoje opakowania i kolory na bardziej barwne i wesołe, to od zawsze cieszą się sporą popularnością wśród dzieci. Układanie klocków może być świetną zabawą na połączenie pokoleń. Zarówno dziadkowie jak i rodzice znają klocki drewniane ze swojego dzieciństwa, dlatego budując z klocków mogą skupić się na kontakcie z dzieckiem i wspólnie spędzić miły czas.

Zalety płynące z zabawy drewnianymi klockami

Drewniane klocki sprawiają, że dziecko może stworzyć z nich co tylko przyjdzie mu do głowy. Pozwalają na rozwijanie kreatywnego myślenia i konstruowania w głowie projektów, które chciało by się stworzyć z klocków. Ponadto rozwijają motorykę u dzieci, chwytanie klocków, przekładanie ich i układanie pobudza do działania ręce i sprawia, że zachodzi koordynacja wzrokowo – ruchowa. Drewniane klocki mogą służyć również do nauki przez zabawę. W zależności od wieku dziecka można wymyślać przeróżne warianty zabaw, które pomogą w nauce liczenia, poznawaniu kolorów, zapamiętywaniu. Układanie drewnianych wież, zamków, zagród czy murów obronnych to dla dziecka satysfakcjonująca zabawa, która daje wiele radości z tworzenia własnych konstrukcji. 

Warto wspierać rozwój dziecka przez wprowadzenie do Jego codziennego dnia spontanicznych zabaw, które pozwolą mu na wyzwolenie pokładów własnej inwencji twórczej. Swobodna zabawa dziecka przyczynia się do prawidłowego rozwoju dziecka i dobrego samopoczucia. 

Daniel